Květen 2011

Knihy

15. května 2011 v 15:07 | Marťa |  Knihy
Probuzení
Středoškolačka Elena je dívkou, po níž chlapci touží a které se dívky touží podobat. Jenže krásný a tajemný Stefan se zoufale snaží jejímu kouzlu odolat - stíhá ho temná minulost i vědomí, že jeho pomstychtivý bratr Damon je hrozbou pro každého, ke komu se Stefan přiblíží. Elena si brzy uvědomí, že se ocitla mezi dvěma bratry - a ve velkém nebezpečí.


Souboj
Elena brzy zjistí, že existuje ještě mnohem větší nebezpečí než zamilovat se do upíra - a to být předmětem touhy upírů dvou. Zatímco Stefan i nadále bojuje s instinktivní žízní po její krvi, Damon setrvává ve své snaze získat si Elenino srdce. A Elenu přitom čeká ještě mnohem těžší zkouška: aby zachránila jednoho ze svých nesmrtelných ctitelů, sama bude muset riskovat svoji smrtelnost…


Zášť
Elena si pomalu zvyká na důsledky svých rozhodnutí. Její oddanost ke Stefanovi ji přetvořila v to, čeho se vždycky tolik bála, ale po čem současně stále touží. Když se však ve městě objeví lovec upírů rozhodnutý vyčistit město od nemrtvých škůdců, z lovců se stanou kořisti. Stefan, Elena a Damon navíc musí spolupracovat, aby vypátrali zlo, které přivádí Fell´s Church zpět k jeho tajemným kořenům.


Temné shledání
Elena se snaží varovat přátele, že jim všem hrozí nebezpečí, ale před tragédií, která se má ve Fell´s Church odehrát, je sama zachránit nedokáže. Když se díky zvratu událostí znovu shledá se svou životní láskou, otevírá se před ní druhá šance prožít život, o jakém vždycky snila.


Návrat
Elena se vrací zpět do světa lidí. Za pomoci svých přátel a milovaného Stefana si užívá znovu nabyté radosti ze života. Temné síly se jí však nechtějí vzdát a opět po ní natahují své pařáty! Kdo se stane nástrojem temných sil tentokrát? Dokáže se jim Elena ubránit?


Soumrak
Temnota se šíří městem. Damon, který býval vždy lovcem, se sám stává kořistí - obětí zlomyslného stvoření, které dokáže ovládnout jeho vůli a které netouží pouze po Elenině krvi, ale přímo po její smrti. Starý les zabydlují podivní krvelační hmyzí tvorové a stromy ožívají vlastními zlovolnými úmysly.


Shadow Souls
Upíra Stefana Salvatore, lásku Eleny Gilbertové, chytili a uvěznili démoni, kteří pustoší městečko Fell's Church. Zatímco Eleniny kamarádky Bonnie a Meredith pátrají po zlu, jež ovládlo jejich město, ona jede hledat Stefana.
Aby ho mohla najít, svěří svůj život do rukou Stefanova bratra Damona, hezkého, ale smrtonosného upíra, který touží po Eleně, po jejím těle i duši. Spolu se svým přítelem z dětství Mattem se vydají do špinavých uliček Temné Dimenze, kde Stefana drží. Říká se, že je to svět, kde se upíří a démoni volně potulují, ale lidé jsou otroky svých nadpřirozených pánů…
Elena se nezastaví před ničím, má-li osvobodit Stefana. Přesto s každým dalším dnem napětí mezi ní a Damonem roste a Elena stojí před obtížným rozhodnutím: Kterého bratra opravdu chce?
Bonnie a Meredith udělaly ve Fell's Church pár strašlivých objevů. Narychlo se pokouší jet za Elenou, aby ji varovaly - a ocitají se tak v Elenině nejnebezpečnějším dobrodružství vůbec.Midnight
Přeživší skupinka přátel se vrací do Fell's Church. Město je v troskách. Meredith při svém pátrání učiní hrůzný objev a Bonnie nabyde zkušenost, při které se ocitne mimo své tělo, což by mohlo vysvětlit všechen ten zmatek okolo. Matt zastraší Caroline a Elena musí čelit nejdůležitější otázce ve svém životě: Ke komu skutečně patří? K Stefanovi nebo k Damonovi?

Matt Donovan

15. května 2011 v 14:46 | Marťa |  Matt Donovan
Herec: Zach Roerig
Datum narození: 22.2.1985
stav: svobodný
Místo narození: Montpelier, Ohio, USA

Rodina
Otec Daniel a matka Andrea Roerig. Má mladší sestru Emily.

O Zachovi
Zach se narodil a vyrůstal v severozápadním Ohiu, kde pomáhal v rodinném bussinesu, hrál sout
ěživé sporty včetně fotbalu a wrestlingu. I když žil v malém, venkovském městě, vždy nadšeně trávil volný čas v p
řírodě.
V pozdějších letech na střední chytil hereckou mánii a začal dojíždět do Clevelandu (nejbližšího velkého města), kde začal s formálním tréninkem. Ještě před maturitou se Zach přestěhoval do New Yorku, aby si splnil svoji vysněnou kariéru herce. Už během měsíce získal roli Caseyho Hughese v seriálu As the World Turns, kde udělal takový dojem na producenty a fanoušky, že mu byla nabídnuta dlouhotrvající smlouva. Jeho 2-roční pracovní zkušenost mu dovolila pokračovat ve zdokonalování jeho dovedností, zatímco si užíval stálé práce jako herec.
Krátce poté, co opustil seriálu As the World Turns se Zach objevil ve svém prvním filmu The Assassination of a High School President, kde se mimo jiné objevuje i Bruce Willis. Film byl navíc v oficiálním výběru The 2008 Sundance Film Festival.
Mnoho diváků si může Zacha pamatovat z jiného úspěšného seriálu Friday Night Lights, jako rodeo star Cashe a bad boy přítele Tyry (Adrianne Palicki).
V upířím seriálu The Vampire Diaries Zach ztvárňuje Matta Donovana, bývalého přítele hlavní hrdinky Eleny, který naváže nestálý vztah s její kamarádkou Caroline a navíc patří mezi pár hlavních postav, které netuší, co se skutečně děje pod oponou jejich milovaného městečka.

Zajímavosti
- Jeho celé jméno zní Zachary George Roerig.
Matt Donovan:

Matt zatím žije jen se svou sestrou Vicki, protože jejích matka Kelly je zatím se svým posledním přítelem někde na cestách, a tak na něm leží velká odpovědnost. Dříve chodil s Elenou, která se s ním posmrti rodičů rozešla, přes co se dlouho nemohl přenést. Pak navázal nezávazný vztah s Caroline, ačkoli mu v hlavě stále ležela Elena.

Bonie Bennet

15. května 2011 v 14:33 | Marťa |  Bonnie Bennet
Herečka: Katerina Graham
Datum narození: 5.9.1989
Stav: svobodná
Místo narození: Ženeva, Švýcarsko

Rodina
Otec byl muzikálový producent a pradědeček velvyslancem Libérie.

O Katerině
Rodina se přestěhovala do Los Angeles, když byly Katerině 4 roky. Už od 6ti let se začala objevovat v reklamách na Barbie, K-Mart, Pop Tarts a Edison. První důležitá role však přišla, když nahradila mladou Christi
nu Milian v seriálu Movie Surfers.


K menším seriálovým rolím patří Joan z Arkádie (Joan of Arcadia), Like Family, S dětmi na krku (Grounded For Life), Lizzie McGuire, Kriminálka Las Vegas (CSI: Las Vegas), O.C. (The O.C.), Malcolm v nesnázích (Malcolm in The Middle), Strong Medicine a Hannah Montana.V 15ti letech byla vybrána choreografkou Fatimou na BET Awards jako taneční "křoví" pro Lil Bow Wow. Tato zkušenost vedla k dalším tanečním příležitostem pro Missy Elliott, Pharrell, Jamie Foxx a choreografy Hi Hat a Michaela Rooneyho.
V 17ti letech byla vybrána společností Coca-Cola jako součást jejich mezinárodní kampaně pro výrobek Fanta. Zatímco propagovala kampaň, úspěšně získala diplom z nahrávacího inženýrství.
Nedávno dokončila světové tourné s The Black-Eyed Peas a její hlas je slyšet například na Songs Abou
t Girls (I Got It From My Mama) od Will.I.Am či The Donque Song od Snoop Dogga.
Dále se objevila ve filmu Znovu 17 (17 Again) s Zacem Efronem a Matthew Perrym. A v budoucnu se dočkáme filmu Honey2 či The Roommate, s Leighton Meester z Gossip Girl.
Katerina hraje Bonnie, nejlepší kamarádku Eleny a zárověň objevuje své čarodějnické nadání v seriálu The Vampire Diaries.

Zajímavosti
- Mluví čtyřmi jazyky.
- Sama napsala a naspívala písničku s názvem Derailed, která se objevila v jednom z filmu Jean-Claude Van Dammea.

Bonnie Bennet:

Bonnie je už dlouhou dobu Elenina nejlepší kamádka, které byla velkou oporou při ztrátě rodičů. Bonnie se však vrací z prázdin od babičky, která ji začala zasvěcovat do rodinného tajemství - čarodějnictví. I když se to Bonnie nechce veřit, musí přijmout svůj dar a pokračovat v rodinné tradici chránit město před upíry.

Jeremy Gilbert

15. května 2011 v 14:26 | Marťa |  Jeremy Gillbert
Herec: Steven R. McQueen
Datum narození:13.6.1988
stav: svobodný
Místo narození: Los Angeles, Kalifornie

Rodina:

Jeho rodiče jsou Stacey Toten and herec/producent Chad McQueen. Je vnukem herce Stevea McQueena a filipínské herečky Neile Adams.
Z otcova druhého manželství má mladšího bratra Chase McQueen (narozen 1995) a sestru Madison McQueen (narozenou 1997), z matčina druhého manželství s bývalým hráčem NHL Lucem Robitaillem má mladšího bratra Jesse Robitaille.

O Stevenovi:
Steven si už během svého krátkého působení ve světě showbusinessu utvořil zajímavé resumé. Vevedlejších rolích se objevil jako zázračné dítě s hudebním nadáním Kyle Hunter v rodinném drama seriálu Everwood a v roce 2008 dostal od Disney Channelu hlavní roli Dereak Beaugarda ve filmu Minutemen. Menší epizodní rol
e ztvárňoval například v seriálech Kriminálka Miami (CSI: Miami),
Beze stopy (Without a Trace), Vražedná čísla (Numbers) a Threshold.
Na stříbrném plátně se objevil v roce 2006 v nezávislém filmu Club Soda, za který vyhrál cenu pro nejlepšího herce v Beverly Hills Film Festival Audience Award. V blízké době se v kinech objeví jeho další sci-fi akční film Piranha 3-D, kde získal hlavní roli a bude tak po boku Elizabeth Shue and Jerryho OConnella.
Steven hraje v seriálu The Vampire Diaries bratra hlavní hrdinky Elena, problémového teenage
ra, který se ocitá na nebezpečné a sebezničující cestě od smrti jejich rodičů.

Zajímavosti
- Jeho celé rodné jméno zní Terrence Steven McQueen II.
- Je dobrým přítelem s Cody Kennedym.
- Mezi jeho dovednosti a koníčky patří bojová umění, lední hokej, kickbox a ježdění na koni.Jeremy Gilbert:


Jeremy, Elenin mladší bratr, se se ztrátou rodičů vypořádává vlastním způsobem, což jsou drogy a alkohol. Navíc nemůže pustit z hlavy Vicki, sestru Elenina expřítele Matta, která chodí se starostovým synem Tylerem se kterým nemá dvakrát přátelské vztahy. Po zmizení Viki se za pomoci učitele Alaricka vrací do školi s esejí o upírech v Mystic Falls.

Delena

15. května 2011 v 13:46 | Marťa
Ahoj. Na netu sem našla úžasné video Delena. Snad se bude líbit ;-)S čím jdeme do 3. série?

14. května 2011 v 20:13 | Marťa |  SPOILERY!!!!!!!
Sice je to zatím pár hodin od vysílání poslední epizody 2.série, ale není pochyb o tom, že mnozí z nás se snaží zpracovat vše, co se událo v této epizodě. Takže co by nás mohlo potkat ve 3.sérii? Pokud se nechcete dozvědět nějaké spoilery, tak raději dál nečtěte.
  • Joseph Morgan (Klaus) a Daniel Gillies (Elijah) dosud nepodepsali smlouvu na další sérii, ale můžeme je zřejmě očekávat ať už v jakékoliv formě. (I když Elijah je v této chvíli "mrtvý", tak ve skutečnosti pokud jej najdou Damon a Elena, tak moc dlouho mrtvý nezůstane.)
  • Původní upíři budou hlavním ohniskem dění ve 3.sérii. Julie Plec říká, že jejich příběh je delší než Bible.
  • To co se stalo Jeremymu je důsledkem toho, před čím byla Bonnie varována, když mu zachraňovala život - to by mohlo způsobit komplikace v jejich vztahu.
  • Jen proto, že Damon a Elena se políbili, to neznamená, že se romantika bude pokračovat. Je tolik komplikací. Jejich vztah bude muset být posouzen teď, když už je Damon mimo ohrožení života.
  • Tyler Lockwood se bude více objevovat ve 3.sérii a je pravděpodobné, že to mezi ním a Caroline bude vřít.


02x20

12. května 2011 v 17:17 | Marťa |  Hlášky
Elena: Ne, Bonnie nemuže použit tolik moci, aby ji to zabilo.
Damon: Na jejím pohřbu pronesu skvělou řeč.
Elena: To nepřipadá v uvahu, Damone.
Stefan: Snídaně šampionů, že?
Damon: Jsem obklopený idioty. Potřebuji všechnu možnou pomoc.
Stefan: Jestli mám vsadit na něčí instinkt, tak na její.
Damon: Pak si úplně největší idiot ze všech.
Klaus: Páni. Proč tak zachmuřele.
Damon: Předpokládám, že ty musíš být Klaus.
Klaus: Ve svém těle. Díky za pujčení náhradního, kámo.
Damon: Je nějaký důvod, který ti nedovolil říct ahoj?´

02x19

12. května 2011 v 17:04 | Marťa |  Hlášky
Stefan: Hej, kde je Elena?
Damon: Já nevím, Stefane. Je to tvoje dívka, moje je tady.
Stefan: Co děláš? Ona není wind-up hračka.
Elena: A ujisti se, že Damon neudělá nějakou stupidní věc.
Elijah: Samostřejmě před tím, než jste mne ty a tvoji přátelé zabili. Dvakrát.
Damon: Wow, rad bych přiložil ruku k dílu, ale vy nechcete abych dělal hlouposti.
Stefan: Vážně to takhle bude?
Damon: Ty a tvoje přítelkyně jste mě odepsali. Já se držím dál Stefane.

02x18

12. května 2011 v 17:02 | Marťa |  Hlášky
Klaus (v těle Alarika): Och, kdo je ten chlapík Safari Sam? Ok, zlé? anebo ještě horší?
Katherine: Černé barvy ti sluší víc.
Klaus: Oh děkuji, zlato.
Klaus: Ok, pop quiz. Dýku i popel mají Salvatorovi, že?
Katherine: Dýku najdeš ve sklepě Salvatorů.
Klaus: Ok, dýka musí zustat tam kde je. Poslední co chceme, je oživení Elijaha.
Katherine: Unesl jsi mě, pamatuješ? Jsem trochu mimo scénu. Prosim je mě zabij Klausi a hotovo.
Klaus: A udělám ti tím laskavot? Hledal jsem tě víc jak 500 let. Tvoje smrt bude trvat aspoň napul tak dlouho.
Klaus: Chci ti dát tento nůž.....aby si se bodla sama. Zatím co udu pryč, chci aby sis to udělala znov, znovu a znovu. A až tě to bude nudit, změň nohu.
Elena: Promiňte, uplně jsem zapomněla. Stefane? Chceš jít dál?
Stefan: Velmi rád, děkuji.
Damon: Copak je nám dvanáct?
Elena: Jednomu z vás ano.

02x17

12. května 2011 v 16:57 | Marťa |  Hlášky
Katherine: Vím, že chci Klause mrtvého, což mě dostává přímo do vašeho týmu.
(Alarik dá pěstí Johnovi)
Elena na Johna: Víš že tohle je jen tvoje chyba, ne?
Damon: Mohli bychom jednoduše škrtnout zápalkou a zpopelnit je.
Bonnie: Nebuď neuctivý. K němu ne.
Damon: Dobře, pohřbím ho.
Damon: Skvělé. Na seznam věcí, které máme dnes udělat, si můžeme připsat další věc.
Získat starodávnou moc mrtvých čarodějnic.
Bonnie: Ty víš kde byly čarodějnice upálené?
Damon: Zapomněl jsem se zmínit?

02x16

12. května 2011 v 16:55 | Marťa |  Hlášky

Elena: Stefane jde o školu. Vzpomínáš si? Je to taková věc, na kterou pořád zapomínáme.
Damon: Když jsme zabily Elijaha, tak ovlivnění přestalo působit, což vysvobodilo tuhle děvku z hrobky.
Katherine: Ale i přesto jste všichni tady a pobíhátte kolem jako kuřata s useknutými hlavami.
Katherine: Dobře. Zajdu si na oběd do Grillu. Teta Jenna by mohla být povolná k zakousnutí.
Elena: Bude to taková dámská jízda. Možná by se k nám mohla Katherine připojit.

02x15

12. května 2011 v 16:53 | Marťa |  Hlášky
Damon: Ano Stefane, stávám se tebou. Jak tragické pro nás oba. Musím běžet. Musím naplánovat vraždu.Náročný den.
Elijah: Na mladší ženy moc nejsem.To byl vtip Ricku, můžeš se uklidnit.
Luka: V jednu chvíli hraju kulečník a pak se najednou probudím v kabince na záchodě.
Damon: A tady je Jenna s jejím novým přítelem.
Damon: Slyšel jsem, že jste dnes měli setkání historicky zaměřených mozků.
Damon: Neměl jsem čas na pořádný nákup, ale pár věcí jsem ti obstaral.
Damon: Woow krev dělá opravdu divy. Už jsi zase skoro hezká.

02x14

12. května 2011 v 16:50 | Marťa |  Hlášky
Damon: Má nová přítelkyně. Andie Star, akční zprávy.
Alaric: Nejmenuje se to akční zprávy.
Damon: Já vím, jen to rád říkám. Tak pojď.
Alaric: Myslíš si že to je dispozice?
Damon: Může bejt. Chlapec je lasička.
Alaric: Řekni mi, že ho nechceš zabít na tom dýchánkovém čaji.
Damon: Ne. To by bylo hloupé. Chci vědět jen konečný plán, než ho zabiju.

02x13

12. května 2011 v 16:45 | Marťa |  Hlášky
John: Taky tě zdravím Jenno. Alaricu.
Jenna: Nevadí že jsem trochu zmatená, ne? Protože jsme čekali že se vrátiš asi tak...Nikdy.
Damon: Dobrá práce Stefane. Fakt špička. Jako kdybych neměl už dost problémů teď.
Damon: Až tak zoufalí nejsme, Stefane. Ten chlap se mě snažil ugrilovat.
Damon: Raději si hlídej záda, protože bych se mohl dát na cestu hrdiny a ukrást ti slávu.
Elena: Co budeme dělat?
Damon: Zabijeme ho.
Elena: Damone.
Damon: Dělám si srandu. Dobře, myslím to trochu vážně.
Elena: Damone!

02x12

12. května 2011 v 16:41 | Marťa |  Hlášky
Elena: Stefane?...Stojíš přímo za mnou, že ano?
Stefan: Jo
Damon: V tomhle souhlasím se Stefanem. Ale mohla by sis zahrát na sestřičku, na chvíli....
Rose: To není nutné.
Damon: Je to nutném Elena je dobrák. Je to v její povaze, nemůže odolat.
Alarik: Damone, ta vlčice je v Grillu.

02x11

12. května 2011 v 16:38 | Marťa |  Hlášky
Stefan: Uvěznil jsi jí v domě?
Damon: Je to pro její dobro.Veř mi.Elena se chová jako mučednice,předčí dokonce tvoje nejlepší výkony.
Katherine: Vy dva jste překvapivě klidní vzhledem k tom,že vás Klaus uloví a zabije,pokut mu překazíte jeho malý plán.
Damon:Mrtvý už jsem byl.Nějak jsem se přes to přenesl.
Damon: Měla by sis vážne zamykat dveře.No tak,netrucuj.Dej mi alespoň dva body za dúvtip.
Elena: Myslíš že je to vtipné?
Damon: Ano, Eleno, je opravdu k popukání to, jak daleko musím zajít, abych tě znovu a znovu zachránil.
Elena: Co na to říkal Stefan?
Damon: Výborně se pobavil.

02x10

12. května 2011 v 16:35 | Marťa |  Hlášky
Stefan: Dostaneme ho od ní.
Damon: No tím chce říct, že jí ho vyrveme z jejích studených mrtvých rukou, když budeme muset.
Elena: Zdá se, že jste si to všechno už naplánovali.
Damon: Jo, jsme užasní.
Rose na Elenu: Nechat dívku nahou takhle z rána od tebe nebylo zrovna milé.Ty....
Ou omlouvám se myslela jsme že jsi....
Jeremy: Nechte to na mě.
Damon: Díky, ale jsi šestnácti letý kluk.Proč nás to jen nenapadlo?
Alice: Kristen Stewart.Bože, typické.

02x09

12. května 2011 v 16:03 | Marťa |  Hlášky
Rose: Ne. Elijah byl velikonoční zajíček ve srovnání s Klausem.
Rose na Stefana: Je skutečný a nevzdá se.Pokud něco chce tak to dostane.Pokud se Klause nebojíš, tak jsi hlupák.
Damon: Tak dobře, třeseme se strachy. Už tě chápeme.
Caroline: Jsem příšerná lhářka.
Elena: A zaměstnej Stefana. Nechci aby věděl, co se chystám udělat.
Caroline: A jako dvojitý agent jsem ještě horší. A to ty víš.
Damon: Ouu, neříkej mi že brečíš, protože tvůj kamarád Trevor přišel o hlavu.
Rose: Vždy jsi byla taková citlivka?

02x08

12. května 2011 v 16:01 | Marťa |  Hlášky
Damon: Jestli chceš dát tvojí mámě nějakou nápovědu, tělo Aimme je se zlomeným vazem dole v rokli. Mohlo by to mámě ušetřit trochu času.

Stefan: Děkuju že mi pomáháš.
Damon: Mohli bychom se vyhnout té výletní sbližovačce?Z toho všeho klišé se mi dělá na nic.
Stefan: No tak , Damone.Oba víme že to,že jsi v tomhle autě, se mnou nemá nic společného.
Damon: Pokračuj Stefane.Můžu přestat pomáhat tak jednoduše jako jsem začal.
Stefan: No víš to je na tom to krásné.Ty nemůžeš.
Rose: Jsem jen poslíček.
Elena: Koho? Elijaha?
Rose: 2 body za odposlech.
Trevor: Rose a já jsme je naštvali.
Rose: Hmmmm
Trevor: Oprava. Já jsem je naštval. Rose mi kryla záda.

02x07

12. května 2011 v 15:58 | Marťa |  Hlášky
(Caroline opisuje jak stretla Katherine v Grillu)
Caroline:Nebudu tu dlouho.Jenom si potřebuju odskočit.
Damon:Přeskoč to drama pro náctileté a dostaň se k tomu hlavnímu.
Damon: Pújdu na ten maškarní bál a dnes večer jí zabiju.
Stefan: Ty jí nezabiješ.
Damon: Přestaň s temi blbostemi o dobru.
Stefan: Ty jí nezabiješ.
Damon: Opravdu?
Stefan: Protože jí zabiju já.
Jenna: Naběhla jsem na núž.Jak se to múže někomu stát?
Elena: Byla to hrozná nehoda.
Jeremy: To se stáva.
Matt: Jo.V Grillu se mi to stalo dvacetkrát.
Bonnie: Co se děje?
Jeremy: Chystáme se zabít Katherine.
Stefan: Múžu to vysvětlit-
Bonnie: Prosím...
Stefan: Chystáme se zabít Katherine.