Knihy

15. května 2011 v 15:07 | Marťa |  Knihy
Probuzení
Středoškolačka Elena je dívkou, po níž chlapci touží a které se dívky touží podobat. Jenže krásný a tajemný Stefan se zoufale snaží jejímu kouzlu odolat - stíhá ho temná minulost i vědomí, že jeho pomstychtivý bratr Damon je hrozbou pro každého, ke komu se Stefan přiblíží. Elena si brzy uvědomí, že se ocitla mezi dvěma bratry - a ve velkém nebezpečí.


Souboj
Elena brzy zjistí, že existuje ještě mnohem větší nebezpečí než zamilovat se do upíra - a to být předmětem touhy upírů dvou. Zatímco Stefan i nadále bojuje s instinktivní žízní po její krvi, Damon setrvává ve své snaze získat si Elenino srdce. A Elenu přitom čeká ještě mnohem těžší zkouška: aby zachránila jednoho ze svých nesmrtelných ctitelů, sama bude muset riskovat svoji smrtelnost…


Zášť
Elena si pomalu zvyká na důsledky svých rozhodnutí. Její oddanost ke Stefanovi ji přetvořila v to, čeho se vždycky tolik bála, ale po čem současně stále touží. Když se však ve městě objeví lovec upírů rozhodnutý vyčistit město od nemrtvých škůdců, z lovců se stanou kořisti. Stefan, Elena a Damon navíc musí spolupracovat, aby vypátrali zlo, které přivádí Fell´s Church zpět k jeho tajemným kořenům.


Temné shledání
Elena se snaží varovat přátele, že jim všem hrozí nebezpečí, ale před tragédií, která se má ve Fell´s Church odehrát, je sama zachránit nedokáže. Když se díky zvratu událostí znovu shledá se svou životní láskou, otevírá se před ní druhá šance prožít život, o jakém vždycky snila.


Návrat
Elena se vrací zpět do světa lidí. Za pomoci svých přátel a milovaného Stefana si užívá znovu nabyté radosti ze života. Temné síly se jí však nechtějí vzdát a opět po ní natahují své pařáty! Kdo se stane nástrojem temných sil tentokrát? Dokáže se jim Elena ubránit?


Soumrak
Temnota se šíří městem. Damon, který býval vždy lovcem, se sám stává kořistí - obětí zlomyslného stvoření, které dokáže ovládnout jeho vůli a které netouží pouze po Elenině krvi, ale přímo po její smrti. Starý les zabydlují podivní krvelační hmyzí tvorové a stromy ožívají vlastními zlovolnými úmysly.


Shadow Souls
Upíra Stefana Salvatore, lásku Eleny Gilbertové, chytili a uvěznili démoni, kteří pustoší městečko Fell's Church. Zatímco Eleniny kamarádky Bonnie a Meredith pátrají po zlu, jež ovládlo jejich město, ona jede hledat Stefana.
Aby ho mohla najít, svěří svůj život do rukou Stefanova bratra Damona, hezkého, ale smrtonosného upíra, který touží po Eleně, po jejím těle i duši. Spolu se svým přítelem z dětství Mattem se vydají do špinavých uliček Temné Dimenze, kde Stefana drží. Říká se, že je to svět, kde se upíří a démoni volně potulují, ale lidé jsou otroky svých nadpřirozených pánů…
Elena se nezastaví před ničím, má-li osvobodit Stefana. Přesto s každým dalším dnem napětí mezi ní a Damonem roste a Elena stojí před obtížným rozhodnutím: Kterého bratra opravdu chce?
Bonnie a Meredith udělaly ve Fell's Church pár strašlivých objevů. Narychlo se pokouší jet za Elenou, aby ji varovaly - a ocitají se tak v Elenině nejnebezpečnějším dobrodružství vůbec.Midnight
Přeživší skupinka přátel se vrací do Fell's Church. Město je v troskách. Meredith při svém pátrání učiní hrůzný objev a Bonnie nabyde zkušenost, při které se ocitne mimo své tělo, což by mohlo vysvětlit všechen ten zmatek okolo. Matt zastraší Caroline a Elena musí čelit nejdůležitější otázce ve svém životě: Ke komu skutečně patří? K Stefanovi nebo k Damonovi?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama