Něco málo ze spoilerů o posledních dvou epizodách 2. série

5. května 2011 v 19:22 | Marťa |  SPOILERY!!!!!!!
Jenna se stává upírem: Ano, Klaus vzal život osobě, která může být poslední nevinná ponechána v Mystic Falls. Krátce poté, co Jenna zjistila, že upíři existují, stala se nedílnou součástí dlouho očekávaného rituálu. "Příští epizoda se odehrává během zbytku noci," říká Plec. "Je to Klausův pokus provést obětní rituál a zlomit prokletí. Zatímco všichni ostatní se snaží, aby Jenna nedokončila svou část, kterou v tom má hrát, a aby ji zabránili stát se upírem a Klausovou oběti."

Damon byl smrtelně pokousán vlkodlakem: Pamatujete si ještě na Rose (Lauren Cohan)? Starobylou, ale sladkou upírku, která navázala pouto s Damonem jen aby ji vzápětí pokousal vlkodlak a pomalu umřela v jeho náručí? Jo, není žádný lék na vlkodlačí kousnutí! "Finále je v podstatě konec Damon cesty, kterou za poslední rok ušel," říká Plec. "Udělal tolik věcí a tolik rozhodnutí, které nakonec nebyla těmi nejlepšími a teď je u konce svého života, a tak věří, že se musí vyrovnat se všemi rozhodnutími, které udělal. Nejen během posledního roku, ale od doby, kdy ho Katherine před 145 lety okouzlila. Bude prožívat ty chyby, které udělal s Katherine a se snaží se od Eleny získat odpuštění."

Stefan se bude snažit zachránit Damona: "Stefan je odhodlán udělat cokoli, co by mohlo jeho bratra zachránit," říká Plec. "Stefan nese celý kříž, je něco jako "Počkej, můj bratr konečně ukazuje známky lidskosti? Lidskost, kterou jsem mu před 145 lety vzal? Nemůžu ho teď nechat zemřít! Ale neexistuje žádný lék, tak co mám sakra dělat? To je finále."

Elena nechce být upír: Se špetkou naděje, že by Elijahův elixír zachránil Elenu, vzal Damon raději věci do svých rukou a násilím ji nakrmil jeho krevi a tím v podstatě zajistil, že se z Eleny stane upíra, pokud Klaus ve svém rituálu uspěje. "Když jsme se seriálem začali, byly některé podobnosti s Twilight tak extrémní," říká Plec. "Tohle byl náš způsob jak s tím skoncovat. Když Elena řekla, že tohle nikdy ani na minutu nechtěla, protože jsem ještě moc mladá, a stále má v svém životě spoustu možností a voleb, které by chtěla učinit."

Damon se bude snažit získat Elenino odpuštění: Damon se bude muset vypořádat s následky, které uvrhly Elenu k věčnosti v podobě upíra. "To je Damonovo největší ponaučení," Plec říká: "Můžete milovat někoho celou svou duši, ale musíte mít stále na paměti, kdo je a co chce. Ve finálové epizodě, ji Damon musí vyhledat kvůli odpuštění za to, co udělal. Navíc extra důvod díky vlkodlačímu kousnutí. "Nemůžu zemřít, když mě budeš nenávidět," to je jeho důvod. "

Scénáristé by ve skutečnosti nezabil Damon, že jo? Je to tak? Zatímco Plec hravě vtipkovala, "Kdokoli může zemřít!" a "Kdo potřebuje Iana Somerhaldera?" scénáristé se nebojí udělat pár těžkých rozhodnutí. "Budou těžké a tragické následky. A extrémní ztráty na životech během několika posledních epizod," říká Plec. "Je to seriál o upírech, kde jsou sázky vysoké a tomu musí adekvátně odpovídat i úmrtí. Pokud nebudete věřit, že následky jsou otázkou života a smrti, pak jsme neudělali naši práci dobře. Bohužel jsme dali do pohybu tento rituál, který potřebuje hodně obětních prvků. Doufáme, že diváci věří v naše rozhodnutí jako vypravěčů učinit ta správná rozhodnutí. A budou tam rozhodnutí, která nebudou populární. Tak je to vždycky."

Dokonce i když postavy zemřou, nemusíme se s nimi vidět naposledy: Například, když byla Lexi (Arielle Kebbel) zabita už během její první epizody v seriálu, producenti byli schopni přivést ji zpět v záběrech z minulosti. "Budou zde postavy, o kterých si myslíte, že jsou pryč, ale my stále máme způsoby, jak nechat publikum zase vidět své oblíbené postavy," říká Plec.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama