Julie Plec - Finále je o Damonově prosbě o odpuštění

5. září 2011 v 18:58 | Marťa |  2. série

Damonovo šokující, zbrklé rozhodnutí nakrmit Elenu svou krví na začátku minulé epizody, rozhodně změnilo věci mezi ním a Elenou -- a právě, když jsme začali pozorovat, že mu ukazuje náklonost! Jako výkonná producentka, Julie Plec vysvětlila, Damon to udělal, protože Elenu miluje -- a protože je tak zničený, že neví, jak se s tím vyrovnat.

Téměř okamžitě poté litoval svého rozhodnutí, což ukazuje, že zatímco on nutně nemusí mít zvdládnutý impuls kontroly, rozhodně ušel dlouhou cestu k porozumění rozdílu mezi tím, co je správné a špatné.

"Damon si zaslouží být milován," řekla Plec. "Damon si zaslouží hodně věcí, ale Damon má stále potíže. Ta věc, co udělal Eleně je jeho největší lekce v tom, že můžete někoho milovat celou silou své duše, ale stále si musíte pamatovat, kdo to je, a co chce. Mluvíme o tom jako o vypnutí podpory života u pacienta v kómatu, milovaného člověka. Jaké byly jejich pokyny? Při mozkové smrti, necháte je na porpoře života, protože jim nemůžete dát sbohem, nebo jim splníte jejich přání?"

Někteří diváci cítili, že Stefan nebyl dost ochranitelský v záchraně Eleny před Klausem, ale jeho ochota nechat Elenu samu se rozhodnout ukazuje klíčový rozdíl mezi dvěmi postavami.


"To je ten nyní rozdíl mezi Stefanem a Damonem. Stefan chápe, že v lásce musíte brát

přání toho druhého v uvážení. A Damon, protože láska mu tak zatemnila mysl, a to je jeho Achylova pata, tato epizoda byla o tom, jak se z lekce poučí."

Tento vzrat nám dal šanci dozvědět se Eleniny skutečné pocity ohledně toho stát se upírem. Při natáčení této epizody, řekla nám toho. "Je jí 17 let. Tak strašně miluje Stefana, ale tak nějak zjišťuje, že je tu pořád ta věc s Damonem, je tu vždy věkový rozdíl, a fakt, že ještě neprožila svůj život. Stefan měl spoustu času urovnat si život a zažít věci a rozhodnout se, že ji miluje."

Finále je o tom, jak Damon bude hledat odpuštění. Teď, když je kousnut Tyler a poprvé za jedno a půl století čelí své vlastní smrtelnosti, má jedno přání před smrtí.

"Nemůžu umřít s tím, že mě nenávidíš," řekla Plec. "To je jeho pointa."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama